Hledat

Úřední deska

Vyveseno
14.1.2019

Vyveseno
17.12.2018

Vyveseno
15.12.2018

Vyveseno
3.12.2018

Vyveseno
12.11.2018

PřihlášeníHavlíčkobrodský deník - Zprávy
Zprávy - Havlíčkobrodský deník (havlickobrodsky.denik.cz)

Denik.cz logo
 • Padající sníh a led ze střech ohrožuje především chodce
  Vysočina – Letošní zima je na sníh neobvykle štědrá. Jakkoliv v minulých letech bylo sněhové pokrývky tak málo, že si milovníci zimních radovánek moc neužili, začátek tohoto roku je pravým opakem. Lyžaři a snowboardisté si mnou ruce, řidiči nadávají a majitelé nemovitostí mají plné ruce práce, a to nejen s vyhazováním chodníků a přístupových cest. Velkým strašákem je nyní i sníh a led na střechách domů.

 • Zdroj pitné vody pro Vísku zajistí nový vrt
  Víska – Velké problémy s vodou musí řešit obec Víska na Chotěbořsku. Původní zdroje vody už dávno nestačí. V létě musela obec dokonce vyhlásit zákaz napouštění zahradních bazénů z obecních zdrojů. Bez vody obec zanikne, říká starosta Ondřej Čapek.

 • V Borové chybí voda, městys hledá nový zdroj
  Havlíčkova Borová – Velký a důležitý úkol čeká letos městys Havlíčkova Borová. A sice hledání nového zdroje pitné vody.

 • OBRAZEM: Dobrovolní hasiči pomohli vytáhnout koně ze závěje
  Fryšava pod Žákovou horou – K netradiční události byla povolána zásahová jednotka Sboru dobrovolných hasičů Nové Město na Moravě.

 • Při kácení musejí majitelé lesů dbát na ochranu hnízdišť
  Vysočina – V souvislosti s kůrovcovou kalamitou, se kterou se v současné době Kraj Vysočina potýká, upozorňují ochranáři rovněž na ochranu ptačích hnízd. Při rozsáhlém kácení a těžbě stromů by totiž mohlo dojít k zásahu do přirozeného vývoje zvláště chráněných ptačích druhů, k rušení hnízdění nebo dokonce k jejich usmrcení.

 • Blanka Říhová: Jak podpořit imunitu? Na to vždy říkám, kupte si kilo pomerančů
  /ROZHOVOR/ Na podporu imunity v zimě doporučuje profesorka Blanka Říhová každému, aby si koupil kilo pomerančů a zašel si do divadla. Regulace imunitního systému je ovšem ve skutečnosti mimořádně složitá a tím, že si koupíte nějaký doplněk stravy, své zdraví rozhodně nespasíte. Na druhou stranu mu tím ale ani neublížíte.

 • Masivní rozmisťování nových radarů se v Chotěboři nekoná
  Chotěboř – Mnoho lidí rozhořčila zpráva, že se Chotěboř chystá rozmisťovat po městě několik nových radarů na měření rychlosti. Ve skutečnosti vedení města plánuje přidat jen jeden jediný.

 • Na Vysokou se vrátí lyžaři. Ovšem jen ti nejmenší
  Havlíčkův Brod – Do lyžařského areálu Vysoká u Havlíčkova Brodu se vrátí lyžaři, má to ovšem jedno zásadní „ale“. Půjde jen o malé děti, které se tady mohou naučit lyžovat. Školičku lyžování pro děti vede zkušený instruktor David Pertlíček.

 • Tématem roku je rod, který vlastnil přibyslavský zámek
  Přibyslav - Hlavní téma roku 2019 Národního památkového ústavu se jmenuje Gallasové a Clam-Gallasové: Noblesa severních Čech. Téma je určeno pro období 1. ledna 2019 až 1. března 2020 a má jistý vztah k hornímu Posázaví, zejména k Přibyslavi, Žďáru nad Sázavou, Polné, Pohledu a Krucemburku.

 • Auto poničil neznámý vandal
  Havlíčkobrodsko - Dosud neznámý pachatel ve středu 16. ledna mezi půl sedmou a sedmou hodinou večer na parkovišti v ulici Strojírenská poškrábal osobní autol Volkswagen Passat.

Podmoklany

Podmoklany

Úřední hodiny

 Pondělí: 15 - 17hod


Čtvrtek: 15 - 17hod

 

Pozn. Ve čtvrtek je přítomna účetní obce


(více viz Kontakty)