Hledat

Úřední deska

Vyveseno
18.1.2021

Vyveseno
18.1.2021

Vyveseno
18.1.2021

Vyveseno
18.1.2021

Vyveseno
18.1.2021

PřihlášeníHavlíčkobrodský deník - Zprávy
Zprávy - Havlíčkobrodský deník (havlickobrodsky.denik.cz)

Denik.cz logo
 • Kouřící zázrak: první vlak přijel do Jihlavy před 150 lety. Podívejte se
  /DOBOVÁ FOTOGALERIE UVNITŘ ČLÁNKU/ Nikdy nic takového neviděli. Dav zvědavců na nádraží v Jihlavě znejistěl před lokomotivou, supící po zasněžených kolejích. Oddechovala těžkým dechem z kouře a páry, pískala, syčela. Maminky musely konejšit vystrašené děti. Muži s očima navrch hlavy okukovali dýmající horu železa. Nádraží plnily vzrušené hlasy, ba i výkřiky obdivu. Kalendář ukazoval 25. ledna 1871 a Jihlava přivítala historicky první parní vlak, vypravený z Kolína. Účastníci potvrdili, že sláva to byla převeliká.

 • Neplatičů za odpad v Brodě přibývá, podle některých nejsou platby spravedlivé
  Skoro čtyři miliony dluží neplatiči za odpady v loňském roce městu Jihlava. „ Z toho většina jsou lidé co mají u nás trvalý pobyt,“ upřesnil mluvčí jihlavského magistrátu Radovan Daněk. V ostatních městech na Vysočině je situace podobná.

 • Badatel Knob: Každé setkání s tajemnem byl silný moment
  Od malička ho přitahovaly záhady, vesmír a postavy z dobrodružných románů Julese Verna. Když se Milan Knob z Chotěboře rozhodl věnovat svým koníčkům naplno, založil Klub Nezávislých Občanů Badatelů Chotěboř (K.N.O.B.), kde byl i pořadatelem populárních esoterických a záhadologických setkávání v chotěbořském areálu Geofond.

 • Téměř jarní počasí na Vysočině vystřídá sníh. V pondělí se má ochladit
  Víkendové teploty se na většině míst Vysočiny pohybovaly nad nulou. To by se ale začátkem příštího týdne mělo podle meteorologů změnit.

 • Šéf cestářů Vysočiny: Neflákáme se, i tak nám někteří lidé ukazují prostředníček
  /ROZHOVOR/ Radovan Necid byl starostou Velkého Meziříčí, kdysi místopředsedou tamního fotbalového klubu a předsedou sportovní komise rady města, krajským zastupitelem a nyní je už přes rok v čele krajských cestářů. S politikou skončil předloni koncem srpna. I za krátkou dobu na správě silnic už má řadu zajímavých historek, které na potkání vypráví. Řada z nich souvisí i se zimní údržbou, která je teď více než aktuální.

 • Předporodní kurzy? Brodská nemocnice je nabízí zdarma a on-line
  Předporodní kurzy pro nastávající matky a jejich partnery musela kvůli koronaviru zatím zrušit nemocnice v Havlíčkově Brodě. „ Nyní mají nastávající matky možnost navštívit kurzy on-line a zdarma. Kromě toho mohou rodičky využít také individuální konzultace či online poradny přes email,“ informovala mluvčí nemocnice Petra Černo.

 • Zloděj vykradl dodávku v Okrouhlici: vzal nářadí za 40 tisíc, hrozí mu až 8 let
  Zaparkovaná dodávka přilákala zloděje. Případ, ke kterému došlo ve čtvrtek v Okrouhlici, teď prověřují policisté.

 • Druhá vlna covidu si vybírá svou daň: depresemi trpí na Vysočině děti i dospělí
  Osamělost, ztráta kontaktů, smutek a depresivní pocity. Tak popisují lidé svoje zkušenosti s přetrvávající druhou vlnou koronaviru. „Pohltily mě pocity osamělosti. Měla jsem nastoupit na vysokou školu, těšila jsem na změnu prostředí, protože na střední jsem nepatřila mezi oblíbence. Plánovala jsem, jak začnu znovu, najdu si kamarády. A pak přišla distanční výuka a já pořád sedím sama doma za počítačem a bez přátel,“ posteskla si studentka Karolína z Jihlavska.

 • Ve Víru lezci tlumí absťák. Podívejte se, jak vidí svět z vrcholu ledové stěny
  /VIDEO/ Tak polez! To je zřejmě nejčastější věta, která v průběhu soboty zaznívá na ledové stěně ve Víru na Žďársku. I když se teploty celý den pohybují nad nulou, na radosti to lezcům neubírá. „Jsme tady hrozně spokojení. Už nám to chybělo,“ potvrzuje Martina Vaváčková z Prahy, která sem přijela s kamarády z Vysočiny.

 • ANKETA: Jak se žije v Malči? Pěkná příroda a čistý vzduch
  Podle místních je obec pěkná a za poslední léta se hodně změnila k lepšímu. Do města by se nepřestěhovali ani za nic. 

Podmoklany

Podmoklany

Úřední hodiny

 Pondělí: 15 - 17hod


Čtvrtek: 15 - 17hod

 

Pozn. Ve čtvrtek je přítomna účetní obce


(více viz Kontakty)